


ДНЗ "Колобок"


Чи потрібен дитині дитячий садок?





«Виховання — велика справа: ним вирішується доля людини». (В. Р. Бєлінський)
Усі ми знаємо, що на розвиток особистості дитини значний вплив має навколишнє середовище. Поки дитина зовсім маленька, її вихованням займається мама. Але рано чи пізно перед батьками постає питання: як підготувати маля до школи – відправити до дитячого садка або продовжити виховання вдома, у сім’ї?
Навіщо дитині дитячий садок?
Ще недавно необхідність дитячого садка в суспільстві навіть не обговорювалася, оскільки декретна відпустка мами тривала всього кілька місяців, а можливість залишати малюка з бабусями була не у всіх. Сьогодні батьки можуть віддати дитину до комерційного садка, займатися вихованням самостійно, найняти няню, чи відвести в державний садочок?
Чи потрібен дитині дитячий садок? Для когось окрім дитячого садочка не існує альтернативного рішення у вихованні дітей-дошкільнят. Тим же, хто обирає між садом і домівкою, щоб зробити остаточний вибір, потрібно знати переваги й недоліки відвідування дитячих садків.
Почнемо з негативних моментів для дитини:
-
Адаптація у дитячому садку.
-
Часті хвороби, особливо в перші місяці відвідування групи. Звичайно, дитина може заразитися.
-
Харчування. На жаль, діти не завжди звикли до корисних страв. ((Рибні котлети, суп з броколі, морквяна запіканка і т. п.)- страви з меню нашого садочку). І їм знадобиться час, щоб адаптуватись до кухні садка. Наша кухня саме те рідкісне поєднання : «Корисно і смачно».
Тепер поговоримо про те, що дає дитячий садок дитині:
-
Дитина вчиться спілкуватися, правильно взаємодіяти з людьми поза зони свого комфорту. Повноформатні рольові ігри, де можна проявити фантазію, командні змагання, можливість пошуміти, посміятися з цілою дюжиною друзів – де ще, окрім дитячого садка малюк отримає такий безцінний досвід спілкування з однолітками?
-
Коли батьків поруч немає, дитина вчиться бути самостійною. У дитячому садочку вона починає самостійно їсти, застеляти ліжко, складати іграшки по місцях, збиратися на прогулянку. Розвивається особистісна самостійність, бо серед інших дітей дитині доводиться самій відстоювати, захищати свої інтереси, знаходити можливість домовлятися.
-
У малюка, який ходить до дитячого садка, правильно формується режим сну, харчування, він вчиться розподіляти свої сили, стає дисциплінованим, відповідальним.
-
Дитячий садок проводить комплексну підготовку дитини до сприйняття знань в школі(вчимо навчатися сприймати інформацію). Окрім навчання вихователі приділяють увагу творчому, музичному, фізичному розвитку дітей, вчать правильно говорити, писати, малювати…
Позитивний вплив дитячого садка на розвиток дитини очевидний. Класичні методи в комплексі з дієвими методиками, що сприяють розвитку інтелектуального та творчого потенціалу дитини які застосовують в нашому дитячому садочку створюють відмінну базу для успішного навчання в школі, для грандіозних досягнень у дорослому житті!
